"Гаряча лінія" Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області тел. 0(61)-213-23-63 (щодня з 10.00 до 17.00, перерва з 13.00 до 14.00)
Пошук по сайту

Головна сторiнка >>> Пенсiйна реформа
    Нещодавно до Верховної Ради внесено Проект Пенсійного кодексу України. Завдання Проекту – не допустити порушення прав людини у галузі пенсійного забезпечення, усунути необґрунтовано привілейоване пенсійне забезпечення окремих категорій громадян, встановити гідний та справедливий рівень пенсійного забезпечення для всіх громадян.

    Насамперед, варто зазначити, що Проект зберігає трирівневу пенсійну систему, яка задекларована чинним законодавством, а саме: перший рівень – солідарна система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування; другий рівень – накопичувальна система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування і третій рівень – система недержавного пенсійного забезпечення, що базується на засадах добровільної участі громадян.

    Водночас перший та другий рівні системи пенсійного забезпечення становлять систему загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, другий та третій рівні – систему накопичувального пенсійного забезпечення. Також без змін залишились і задекларовані принципи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

    Загалом Проект пропонує визнати такими, що втратили чинність, три закони, ще 22 – втрачають чинність частково. Та головне, що Пенсійний кодекс окреслює загальні напрями запровадження в Україні пенсійної реформи. Основними є три.
    1. Запровадження загальнообов’язкової накопичувальної пенсійної системи
    Цій проблематиці присвячено розділи ІХ, ХІІ та ХІІІ Проекту. Теоретичне підґрунтя такого кроку розроблено на достатньому рівні, але в Прикінцеві положення Проекту “перекочувала” чинна норма, згідно з якою перерахування страхових внесків до Накопичувального пенсійного фонду запроваджується, починаючи з року, в якому буде забезпечено бездефіцитність бюджету Пенсійного фонду України.
    Це унеможливлює запровадження загальнообов’язкової накопичувальної пенсійної системи в осяжній перспективі, про що в експертному середовищі йшлося доволі часто.
    2. Запровадження обов’язкової професійної пенсійної системи
    Ст.40 Проекту “Особливості пенсійного забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці” декларує створення обов’язкової професійної пенсійної системи, що саме по собі є фактом позитивним. Далі у Проекті наголошується, що функціонування системи здійснюватиметься згідно з окремим законодавчим актом. І це можна вважати цілком виправданим. Однак та ж норма наголошує, що функціонування системи здійснюється через професійні та корпоративні фонди.
    3. Ревізія пенсійних пільг
    У Проекті, окрім усього іншого, скасовуються надмірні пільги народних депутатів України та суддів. Це, безперечно, виправданий, але недостатній крок. Ухвала такого масштабного документа, як Пенсійний кодекс України, – нагода для повної ревізії законодавства в частині пільг у пенсійному забезпеченні та затвердження рішення про скасування тих, які є невиправданими.
  Останнi новини
 Головне управлiння iнформує:
04-01-2018
До уваги внутрішньо переміщених осіб з Донецької та Луганської областей
   З 1 липня 2016 р. відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2016 №...
04-01-2018
Увага! «Прямі телефонні лінії»
  У січні поточного року спеціалісти Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області проведуть...
Головна Написати нам листа Карта сайту На початок сторiнки
Copyright © 2007 ГУ ПФУ в Запорiзькiй областi Hosted & Created by Dmitry
69057, Україна, м. Запорiжжя, пр. Соборний, 158-б   Телефон + 38 (061) 224-63-27, факс + 38 (061) 224-63-28